10 miejsc, które zamierzam odwiedzić… w Poznaniu ;)

Kawa? JEST! Internet? JEST! Facebookowa lista nowych polubień Maleństwa? JEST!
Czyli można na spokojnie ogarnąć listę miejsc do których z chęcia wybiorę się w najbliższych tygodniach ;) 
Oh wait! Przeraziła mnie liczba kliknięć „lubię to” w ostatnim miesiącu :o Chyba znalazłam swoje nowe uzależnienie, klikanie w nowe, kulinarne miejsca w Poznaniu ;)

Dobra, kolejność jest przypadkowa (tak tak, kobiety lubują w tym zwrocie ;)). Czyli czas start, czy jakoś tak ;)

10. MODRA KUCHNIA, Mickiewicza 18/2
O sobie piszą, że są miejscem, w którym odnajdziemy kuchnie ludową Polski i Europy. Przechodziłam raz obok nich, jednak to było jeszcze za czasów, gdy wszystko było… wszędzie. Chociaż… już wtedy zainteresował mnie wystrój miejsca, który małymi kroczkami zamieniał się w spójną całość ;)

9. ŁASUCH, Kwiatowa 11/1a
Cukiernia z domowymi wypiekami. Po zdjęciach na ich Facebooku, obstawiam w ciemno, że będzie ślinotok na widok tych wszystkich łakoci ;) Jednak Maleństwo samo się przekona, czy nazwa jest adekwatna do wypieków… ;) Mój brzusio też jest ciekaw, bo zaburczał ;) Skubaniec!

8. RACJA MIĘSA, Szewska 20
Jako zdeklarowana mięsożerczyni, ten punkt gastronomiczny jest takim MUST! Dobra, koniec! Bo nie przeżyję tego postu bez zaglądania do lodówki ;) Zegnam na Was, jakby co ;)

7. WARZYWNIAK, Żydowska 11
Jak sama nazwa wskazuje, warzywa, wszędzie warzywa ;) No ale o co chodzi? ;) Warzywa to też całkiem przyjemny, spożywczy temat. Warzywniak prowadzą dwie siostry, które poprzez swój upór, zrealizowały swoje marzenie ;) Ludzi z pasją należy odwiedząć ;) Powiedziało to Maleństwo! 

Zauroczona łódzkim odpowiednikiem, naszego poznańskiego znajomego, postanawiam w jak nakrótszym czasie, postawić tam swoją stopę… i głodny brzusio ;) Dobrze, że chociaż mam kawę! Wmawiam sobie właśnie, że jest to super, hiper, megapyszna kawa prosto od najlepszego baristy :D Co ja wygaduję? :P Dobra! Napisali, że w lutym otwarcie, więc… szczerze swoje piękne zęby :D (<= właśnie tak!).

5. JUICY, Kościuszki 73
W sumie byłam już w tym miejscu, jednak tylko na chwilę. Mają tam batony ZMIANY ZMIANY! Podczas krótkiej rozmowy z właścicielką, obiecałam powrócić pod ten adres, jednak tym razem skosztuję jednego z soków, które mają w swojej ofercie.
Do tej pory kojarzyłam sokomiejsce JUICE DRINKERS, więc zobaczymy, co ma do zaoferowania JUICY ;)

4. MAMASITAS, Taczaka 24
Ile razy już przechodziłam obok tego miejsca, kierując się do mojego ulubionego miejsca z pizzą… i za każdym razem sobie obiecałam, że nastepnym razem wejdę, zamówię i będę szczęśliwym Maleństwem… Obiecanki cacanki. Chyba tym prawdy jest ;) Następnym razem napiszę sobie na dłoni niezmywalnym pisakiem, że MUSZĘ odwiedzić to miejsce :D Może coś poskutkuję…

3. LE TARG BISTO & BAR, Półwiejska 42 (Dziedziniec Sztuki, na przeciwko WERANDA LUNCH &WINE)
Lokal znajduję się w moim ulubionym centrum handlowym w Poznaniu ;) Zawsze z zainteresowaniem spoglądam w jego stronę ;) Ostanio przed restauracją, stacjonuję mały straganik z chlebem, który sami wypiekają! No i do tego znajduję się w takim miejscu, że można bez wyrzutów sumienia obserwować spieszących się ludzi ;) 

2. LARS, LARS & LARS, Wojskowa 4
Pierwszy raz czytałam o nich w gazecie kulinarnej i od tej pory marzę, by tam się pojawić! Tylko patrząc na lokalizację, nigdy mi nie jest po drodze… Szkoda noooo! Jednak z racji, że pojawiło się na liście, teraz mam motywację (?!), by w końcu wyruszyć w tamtym kierunku ;)

1. NIFTY NO.20, Żydowska 20
O tym miejscu powiem tylko tyle, że nałogowo ślinię się do instagramowego profilu ;)

Mniej więcej tak teraz wyglądam po napisaniu tylu słów o jedzeniu :DPeeS. Niebawem zrobię maleństwową warszawską listę ;) Kliknięcia się zgadzają!